menu close menu

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 Października 2021

1. Dziś przeżywamy dwudziestą dziewiątą niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowegodz. 17.30.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Łukasza Ewangelistę,

­– we wtorek bł. Jerzego Popiełuszkę,

– w środę św. Jana Kantego,

– w piątek św. Jana Pawła II,

– w sobotę św. Jana Kapistrana.

4. Zbliża się listopad, który jest poświęcony modlitwie za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy odprawiać Koronkę do Bożego Miłosierdziamodląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. W naszej Bazylice pamiętamy o zmarłych również przez cały rok ofiarując za nich Mszę św. w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00, a także modląc się przed każdą niedzielną Mszą św. o godz. 12.00. Przy wyjściu z Bazyliki są wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe należy składać w zakrystii.

5. Decyzją Administratora Apostolskiego Ordynariatu Polowego w Polsce Arcybiskupa Józefa GUZDKA ks. por. Rafał DANIEC został mianowany wikariuszem w naszej parafii. Bardzo serdecznie witamy Księdza w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz potrzebnych darów do owocnej posługi duszpasterskiej.

6. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

15 października 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 Października 2021 została wyłączona

Comments are closed.