menu close menu

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 Października 2021

1. Dzisiaj w całym kraju obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”.To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie św. Jana Pawła II oraz zaangażować się w budowę żywego pomnika naszego wielkiego Rodaka wspierając ofiarami do puszek zdolną, lecz ubogą młodzież z naszego kraju.

2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowegodz. 17.30.

3. W czwartek 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli, wychowawców i katechetów.

4. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Jana XXIII,

– we wtorek bł. Jana Beyzyma,

­– w środę bł. Honorata Koźmińskiego,

– w czwartek św. Małgorzatę Marię Alacoque,

– w piątek św. Teresę od Jezusa,

– w sobotę św. Jadwigę Śląską.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

6. Zbliża się listopad, który jest poświęcony modlitwie za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy odprawiać Koronkę do Bożego Miłosierdziamodląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. W naszej Bazylice pamiętamy o zmarłych również przez cały rok ofiarując za nich Mszę św. w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00, a także modląc się przed każdą niedzielną Mszą św. o godz. 12.00. Przy wyjściu z Bazyliki są wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe należy składać w zakrystii.

7. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 838 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

9 października 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 Października 2021 została wyłączona

Comments are closed.