menu close menu

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 Września 2021

1. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 w naszej Bazylice odbędzie się nabożeństwo, po którym wyruszy procesja dziękczynno – błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, której będzie przewodniczył J. E. bp Jacek KICIŃSKI – biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej.

W 24. rocznicę wielkiej powodzi będziemy w duchu wiary i nadziei, dziękować Bożej Opatrzności za uchronienie nas, naszego Miasta od powodzi i prosić za wstawiennictwem Świętych o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców. Procesja zakończy się Mszą św. w kościele św. Stanisława i Św. Doroty.

2. W dniach od 20 do 23 września jako kapelani będziemy uczestniczyć w rekolekcjach kapłańskich. Prosimy o modlitwę w naszej intencji i zapewniamy o duchowej pamięci.

3. We wtorek 21 września o godz. 18.00 w archikatedrze wrocławskiej rozpocznie się nowenna przed beatyfikacją s. Marii Paschalis i jej towarzyszek ze zgromadzenia Sióstr Elżbietanek.

Po nabożeństwie o godz. 18.30 będzie miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem J. E. abp. Józefa KUPNEGO – metropolity wrocławskiego.

4. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,

– we wtorek św. Mateusza Ap. i Ew.,

– w czwartek św. o. Pio z Pietrelciny.

5. Informujemy, że istnieje możliwość przystąpienia do I Komunii świętej oraz do sakramentu Bierzmowania dzieci, młodzieży a także dorosłych z naszej parafii oraz z całego Garnizonu Wrocław. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do końca września.

6. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

17 września 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 Września 2021 została wyłączona

Comments are closed.