menu close menu

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 Września 2021

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Módlmy się za wszystkich rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby swoim przykładem dawali przykład dobrego życia.

2. Dzisiaj  podczas Mszy św. o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Zachęcamy do duchowego uczestniczenia w tym wydarzeniu poprzez środki masowego przekazu.

3. We wtorek 14 września będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

4. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek NMP Bolesną,

– w sobotę św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę 19 września o godz. 16.00 w naszej Bazylice odbędzie się nabożeństwo, po którym wyruszy procesja dziękczynno – błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty w 24. rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku i mieście Wrocławiu. Zakończy się ona Mszą św. w kościele św. Stanisława i św. Doroty. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

6. Informujemy, że istnieje możliwość przystąpienia do I Komunii świętej oraz do sakramentu Bierzmowania dzieci, młodzieży a także dorosłych z naszej parafii oraz z całego Garnizonu Wrocław. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do końca września.

7. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

11 września 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 Września 2021 została wyłączona

Comments are closed.