XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 Sierpnia 2021

1. Dziś przeżywamy dziewiętnastą niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Teresę Benedyktę od Krzyża – dziewicę i męczennicę,

– we wtorek św. Wawrzyńca – diakona i męczennika,

– w środę św. Klarę – dziewicę,

– w sobotę św. Maksymiliana Marię Kolbego – prezbitera i męczennika.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Prosimy o przyniesienie bukietów ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

Tego dnia wspominamy również 101.rocznicę wielkiego zwycięstwa polskiego oręża w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. określanego mianem „Cudu nad Wisłą”, a także modlimy się za wszystkich żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego z okazji ich święta. Uroczysta Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników Garnizonu Wrocław oraz ich rodzin zostanie odprawiona w naszej bazylice  o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 588 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

6. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku oraz bezpiecznego podróżowania.

7 sierpnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 Sierpnia 2021 została wyłączona