XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Lipca 2021

1. Dzisiaj obchodzimy piętnastą niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – biskupa i męczennika,

– we wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników,

– w środę św. Kamila de Lellis – prezbitera i św. Henryka – cesarza,

– w czwartek św. Bonawenturę – biskupa i doktora Kościoła.

3. W piątek 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

4. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 865 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Ze względu na stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

6. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku oraz bezpiecznego podróżowania.

9 lipca 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Lipca 2021 została wyłączona