menu close menu

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 Czerwca 2021

1. Dziś dziesiąta niedziela zwykła w ciągu roku.

2. W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

3. W oktawie Bożego Ciała w parafiach Archidiecezji Wrocławskiej trwa             24 – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej Bazylice adoracja będzie miała miejsce w poniedziałek 7 czerwca od godz. 7.30 do godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym, który będzie wystawiony w wyjątkowej monstrancji z Medjugorie, zwanej „Królową Pokoju”.

4. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Jadwigę Królową,

– w sobotę Niepokalane Serce NMP.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za wszystkie nasze grzechy, słabości i zaniedbania. Ze względu na uroczystość, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić wspomnienie św. Antoniego Padewskiego – patrona osób i rzeczy zagubionych. Przed Jezusem wystawionym w najświętszym Sakramencie będziemy modlili się przez wstawiennictwo tego świętego.

7. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

8. Dziś wolontariusze parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane wsparcie.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

5 czerwca 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania X NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 Czerwca 2021 została wyłączona

Comments are closed.