menu close menu

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 20 Maja 2021

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. W poniedziałek  31 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy naszych parafian, przyjaciół i sympatyków na obchody 24. rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego nawiedził i dokonał poświęcenia odbudowanego kościoła oraz 18. rocznicy podniesienia świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego Jego Ekscelencja gen. bryg. dr Józef GUZDEK.

W związku z uroczystościami nabożeństwo majowe tego dnia zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00. 

3. We wtorek 1 czerwca będziemy przeżywać Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci, aby Jezus błogosławił ich duchowy wzrost oraz życiowy rozwój.

4. Przez cały czerwiec po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w naszym kościele będziemy celebrować nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach oraz zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę 5 czerwca w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

6. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. W tym dniu Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zgodnie z zaleceniami Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego w tym roku ze względu na epidemię nie będzie uroczystości z procesją centralną.

Zapraszamy do uczestniczenia w procesji w naszej Bazylice, która będzie miała miejsce po Mszy św. o godz. 10.00.

W związku z uroczystościami Bożego Ciała w czwartek i w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

29 maja 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 20 Maja 2021 została wyłączona

Comments are closed.