menu close menu

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 Maja 2021

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek święto Najświętszej Mari Panny Matki Kościoła,

– w środę wspomnienie św. Filipa Neri– prezbitera,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy.

4. W środę 26 maja będziemy przeżywać Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

5. Podczas Mszy świętych w przyszłą sobotę o godz. 12.00 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 10.00, 13.00 i 14.00 w naszej Bazylice zostanie udzielona I Komunia święta. Ze względu na obowiązujące obostrzenia prosimy osoby niezwiązane z dziećmi komunijnymi o uczestniczenie we Mszach św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

6. W poniedziałek  31 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy naszych parafian, przyjaciół i sympatyków na obchody 24. rocznicy, kiedy Święty Jan Paweł II podczas V pielgrzymki do Ojczyzny w czasie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego nawiedził i dokonał poświęcenia odbudowanego kościoła oraz 18. rocznicy podniesienia świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystej Mszy św. z oprawą wojskową i udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie przewodniczył Biskup Polowy Wojska Polskiego J.E. gen. bryg. dr Józef GUZDEK.

W związku z uroczystościami nabożeństwo majowe tego dnia zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00. 

7. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 130 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą (w ławce może być maksymalnie do 3 osób-nie dotyczy osób zamieszkujących to samo gospodarstwo domowe).

22 maja 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 Maja 2021 została wyłączona

Comments are closed.