NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16 Maja 2021

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej oraz na nowennę przygotowującą nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. We wtorek 18 majabędziemy obchodzić 101. rocznicę urodzin naszego rodaka św. Jana Pawła II. Z tej okazji zachęcamy do zgłębiania nauczania tego wielkiego Papieża oraz do modlitwy przez jego wstawiennictwo w intencjach nas samych, naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

4. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 130 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą (w ławce może być maksymalnie do 3 osób-nie dotyczy osób zamieszkujących to samo gospodarstwo domowe).

5. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 860 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

15 maja 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16 Maja 2021 została wyłączona