V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2 Maja 2021

1. Dzisiaj przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną, która jest również pierwszą niedzielą maja, dlatego na koniec każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy również Święto Flagi. Pamiętajmy o naszej polskiej tożsamości i o wyrażaniu szacunku wobec symboli narodowych.

3. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny.  To również 230. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

5. W sobotębędziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

6. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.

7. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 130 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą (w ławce może być maksymalnie do 3 osób-nie dotyczy osób zamieszkujących to samo gospodarstwo domowe).

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

1 maja 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2 Maja 2021 została wyłączona