NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 25 Kwietnia 2021

1. Czwarta niedziela Wielkanocna jest przeżywana jako Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych codziennych modlitwach.

2.W czwartek 29 kwietnia wspominamy św. Katarzynę Sieneńską – patronkę Europy. Módlmy się za mieszkańców naszego kontynentu, aby pozostali wierni wartościom chrześcijańskim.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, która rozpoczyna miesiąc maj – w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe w naszej Bazylice będą codziennie o godz. 17.30. Tego dnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

4. Dzień 1 maja jest obchodzony jako Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmijmy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

5. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 20 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 100 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą (w ławce może być maksymalnie do 3 osób-nie dotyczy osób zamieszkujących to samo gospodarstwo domowe).

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

24 kwietnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 25 Kwietnia 2021 została wyłączona