III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 Kwietnia 2021

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa z Ewangelii wg św. Jana: „Jam jest chleb życia. Kto do mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.” Zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej lektury słowa Bożego.

2. W piątek23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 20 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 100 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą (w ławce może być maksymalnie do 3 osób-nie dotyczy osób zamieszkujących to samo gospodarstwo domowe).

5. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze parafialnego Caritas zebrali do puszek ofiary na kwotę 1040 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

17 kwietnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 Kwietnia 2021 została wyłączona