NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11 Kwietnia 2021

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Wielkiej Nocy a rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, szczególnie w tym czasie, o uczynkach miłosierdzia, które wyrażają się w pomocy dla potrzebujących.

2. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 20 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 100 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą (w ławce może być maksymalnie do 3 osób-nie dotyczy osób zamieszkujących to samo gospodarstwo domowe).

3. Dziś wolontariusze parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane wsparcie.

10 kwietnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11 Kwietnia 2021 została wyłączona