DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ – 13 Kwietnia 2021

Trzykrotnym biciem dzwonu kaplicy katyńskiej w Bazylice garnizonowej we Wrocławiu rozpoczęły się uroczystości związane z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Mszy świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. płk Janusz Radzik proboszcz parafii wojskowo-cywilnej. W uroczystości oprócz Rodziny katyńskiej, wzięli udział przedstawiciele Wojska Polskiego na czele z Dowódcą Garnizonu Wrocław gen. bryg. Dariuszem Krzywdzińskim oraz gen. bryg. Dariuszem Skorupką, rektorem Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. We wspólnej modlitwie uczestniczył również Wojewoda Dolnośląski Pan Jarosław Obrębski. W homilii  Ksiądz Pułkownik przypomniał historię zbrodni katyńskiej oraz walkę jaką toczyła Rodzina katyńska by nie tylko zachować pamięć o pomordowanych ale również by dotrzeć do prawdy o morderstwie polskich oficerów. Rodziny pomordowanych prawie pół wieku musiały czekać na przyznanie się do zbrodni w Katyniu przez sowiecką Rosję. Ksiądz Proboszcz dziękując rodzinie katyńskiej za wytrwałość w szukaniu prawdy podkreślił, iż heroizm nie dotyczy jedynie pól bitewnych ale może dokonywać się na wszystkich polach życia. Po Mszy świętej odprowadzono sztandar wojskowy Akademii Wojsk Lądowych oraz sztandar Armii Krajowej i udano się pod Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej w parku Juliusza Słowackiego, gdzie oddano cześć pomordowanym składając kwiaty.

13 kwietnia 2021 | Aktualności | Możliwość komentowania DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ – 13 Kwietnia 2021 została wyłączona