NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4 Kwietnia 2021

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej chrześcijańskiej tradycji jest to czas pełen nadziei i radości. Dzisiaj o godz. 13.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. chrzcielna.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według niedzielnego porządku.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przez cały tydzień po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą będziemy obchodzić w następną niedzielę.

5. W sobotę 10 kwietnia w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

6. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 20 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 100 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą (w ławce może być maksymalnie do 3 osób-nie dotyczy osób zamieszkujących to samo gospodarstwo domowe).

7. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Sympatykom naszej bazylikowej wspólnoty życzymy, aby Ten, Który pokonał śmierć, dał Wam siłę do pokonywania codziennych trudności. Niech błogosławieństwo Zmartwychwstałego przyniesie Wam i Waszym rodzinom miłość, pogodę ducha oraz pokój serca.

3 kwietnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4 Kwietnia 2021 została wyłączona