menu close menu

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 Marca 2021

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu.

2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy:  Droga Krzyżowa  w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40.

Okazją do modlitewnego skupienia są również kończące się dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne.

3. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest zarazem Dniem Świętości Życia.Módlmy się o odwagę obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

4. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową Męki Pańskiej,  którą rozpoczniemy Wielki Tydzień.

5. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

20 marca 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 Marca 2021 została wyłączona

Comments are closed.