IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Laetare – 14 Marca 2021

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Laetare.

2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy:  Droga Krzyżowa  w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40.

Okazją do modlitewnego skupienia będą również Rekolekcje Wielkopostne, na które zapraszamy w tym tygodniu od piątku do niedzieli. Msze św. z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę o godz. 7:00 i 18:00 oraz w niedzielę o 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi przed oraz w trakcie Mszy.

3. W piątek przypada uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP. Jest to  dzień imienin naszych Pasterzy: ks. Abp. Józefa Kupnego – Metropolity Wrocławskiego i ks. Bp. Józefa Guzdka – Biskupa Polowego WP. Polecajmy w naszej modlitwie czcigodnych solenizantów.

Tego dnia prośmy również Boga o potrzebne łaski dla wszystkich mężczyzn, by na wzór św. Józefa codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

4. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

5. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy w zakrystii, kancelarii lub członków parafialnego Caritas.

6. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze Parafialnego Caritas zebrali do puszek 889 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

13 marca 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Laetare – 14 Marca 2021 została wyłączona