menu close menu

UROCZYSTOŚĆ SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Aby sakrament bierzmowania miał sens, należy spełnić dwa warunki: trzeba być wolnym i świadomym. Tymi słowami Biskup Polowy wprowadził wiernych w uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania w Bazylice garnizonowej we Wrocławiu. Aby otworzyć się na dary Ducha Świętego musimy najpierw tego zapragnąć. Nikt je może przymusić do przyjęcia laski Bożej ale oprócz wolności, musimy również być świadomi tego, co się tutaj dokonuje, powiedział ksiądz Biskup. Chrześcijanin to mądry i odpowiedzialny człowiek. Od dziś to jest wasze zadanie.  Nie jesteście już tylko uczniami ale od teraz stajecie się świadkami Chrystusa.

Aby zachować reżim sanitarny, uroczystość w parafii wojskowo-cywilnej we Wrocławiu została podzielona na 3 tury, podczas których sakrament bierzmowania przyjęło 120 osób. Wśród przystępujących, wyróżniali się żołnierze garnizonu Wrocław oraz podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W homilii Biskup Polowy zachęcił kandydatów, aby podjęli wyzwanie, którym jest życie w mądrości. Jednym z przykładów mądrości, a zarazem wierności jest powołanie do bycia żołnierzem Wojska Polskiego.

Ksiądz Biskup zaznaczył, iż sakrament bierzmowania ma nam pomóc w zadziwianiu świata. Człowiek prawdziwie wierzący to ten, który zdumiewa realizując na co dzień Słowo Boże w swoim życiu. Przykładem tych, którzy zdumiewają są święci. Do tej grupy należą m.in kapelani Wojska Polskiego jak np. bł. ks. kmdr Władysław Miegoń. Oprócz zdumiewania, chrześcijanin, a szczególnie bierzmowany ma odznaczać się inteligencją odnajdując się w trudnym świecie.

Na zakończenie Mszy świętej, Biskup Polowy zachęcił: zmieniajcie świat bo dzięki Wam może stać się lepszym. Na pamiątkę przyjęcia sakramentu, oprócz tradycyjnych krzyżyków, nowobierzmowani otrzymali również modlitewniki oraz różańce.

28 lutego 2021 | Aktualności | Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ SAKRAMENTU BIERZMOWANIA została wyłączona

Comments are closed.