menu close menu

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 Lutego 2021

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.

2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy:  Droga Krzyżowa  w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40.

3. W poniedziałek 22 lutego obchodzimy święto Katedry Św. Piotra Apostoła a we wtorek 23 lutego wspominamy św. Polikarpa – Biskupa i Męczennika.

4. Za tydzień 28 lutego przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. ofiarami do puszek będzie można wesprzeć działalność misyjną.

5. Informujemy, że w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla grupy, która rozpocznie przygotowanie do tegorocznego Bierzmowania.

6. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

19 lutego 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 Lutego 2021 została wyłączona

Comments are closed.