VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Lutego 2021

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę zwykłą.

2. W najbliższą środę przypada Popielec rozpoczynający okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz. 7:00, 16:00 i 18:00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

3. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy:  Droga Krzyżowa  w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40.

4. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

5. Podczas ostatniej kwesty wolontariusze Parafialnego Caritas zebrali do puszek 614 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

13 lutego 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 Lutego 2021 została wyłączona