V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 Lutego 2021

1. Dzisiaj przeżywamy piątą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą lutego, dlatego na koniec każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W środę 10 lutego wspominamy św. Scholastykę.

3. W czwartek 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 18.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Prosimy rodziny oraz sąsiadów, aby pomogły chorym i starszym w dotarciu do świątyni.

4. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

5. Dziś wolontariusze parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

6 lutego 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 Lutego 2021 została wyłączona