IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 Stycznia 2021

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych.Módlmy się za wszystkich dotkniętych tą chorobą.

2. We wtorek będziemy przeżywać Ofiarowanie Pańskie, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa.

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę 6 lutego w godzinach porannych odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.

4. W tym tygodniu wspominamy:

– w środę św. Błażeja – biskupa i męczennika,

– w piątek św. Agatę – dziewicę i męczennicę,

– w sobotę św. Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników.

5. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

29 stycznia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 Stycznia 2021 została wyłączona