III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 Stycznia 2021

1. Dzisiaj z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Wsłuchani w Słowo samego Boga módlmy się o to, abyśmy w praktyce potrafili wprowadzać je w nasze codzienne życie.

2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Tymoteusza i św. Tytusa – biskupów,

– w czwartek św. Tomasza z Akwinu– prezbitera i doktora kościoła.

3. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

4. Dzisiaj ofiarami do puszek możemy wesprzeć mieszkańców Chorwacji, którzy zostali poszkodowani przez trzęsienie ziemi. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazaną pomoc.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

23 stycznia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 Stycznia 2021 została wyłączona