menu close menu

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 Stycznia 2021

1. Dzisiaj obchodzimy II niedzielę zwykłą.

2. W najbliższy poniedziałek 18 stycznia rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc. Włączmy się w to dzieło poprzez wspólnotową i osobistą modlitwę.

3. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

4. W przyszłą niedzielę 24 stycznia o godz. 12.00 w naszej Bazylice odbędzie się Msza św. z okazji 158. Rocznicy Powstania Styczniowego.

5. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa,

– w czwartek św. Agnieszkę – dziewicę i męczennicę.

6. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

16 stycznia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 Stycznia 2021 została wyłączona

Comments are closed.