NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10 Stycznia 2021

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd oraz bożonarodzeniowy wystrój naszej świątyni do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego.

2. W minionym tygodniu odwiedziliśmy naszych Parafian z wizytą duszpasterską. Serdecznie dziękujemy za otwartość, wspólną modlitwę oraz miłe spotkanie.

W tym roku ze względu na stan pandemii odwiedziliśmy tylko tych Parafian, którzy zadeklarowali taką chęć.

Jeśli Ktoś miałby jeszcze chęć przyjęcia „kolędy”, to prosimy o zgłaszanie się do zakrystii w celu ustalenia dogodnego terminu odwiedzin, które będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

3. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

9 stycznia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10 Stycznia 2021 została wyłączona