II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 3 Stycznia 2021

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą stycznia, dlatego na koniec każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W środę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Po każdej Mszy św. będzie można zabrać ze sobą poświęconą kredę i kadzidło.

3. Po uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) udamy się z wizyta duszpasterską do wiernych naszej parafii.

W tym roku ze względu na stan pandemii odwiedzimy tych Parafian, którzy zadeklarują taką chęć.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 6 stycznia w celu ustalenia dogodnego terminu „kolędy”. Odwiedziny będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

5. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

2 stycznia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 3 Stycznia 2021 została wyłączona