menu close menu

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 Grudnia 2020

1. Dzisiaj, w niedzielę Świętej Rodziny modlimy się za nasze rodziny, zwłaszcza za te, które przeżywają różnego rodzaju trudności i kryzysy, aby wsparte Bożym błogosławieństwem starały się je rozwiązać poprzez wzajemną miłość i zgodę.

2. W związku z wprowadzonym zakazem przemieszczania się z 31 grudnia na 1 stycznia w godz. 19.00 – 6.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie Starego Roku będziemy sprawować w czwartek o godz. 17.00.

3. W piątek 1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii.

5. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

6. Po Uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) udamy się z wizyta duszpasterską do wiernych naszej parafii.

W tym roku ze względu na stan pandemii odwiedzimy tych Parafian, którzy zadeklarują taką chęć.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 6 stycznia w celu ustalenia dogodnego terminu „kolędy”. Odwiedziny będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

26 grudnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 Grudnia 2020 została wyłączona

Comments are closed.