IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 Grudnia 2020

1. Dzisiejsza przeżywamy IV Niedzielę Adwentu.

2. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 7:00 zapraszamy na ostatnią Mszę św. roratnią. W związku z tym, że wieczorem tradycyjnie zasiądziemy do wigilijnego stołu, tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

3. Kupując świecę Caritas można jeszcze wesprzeć akcję dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Zachęcamy również do nabycia poświęconych opłatków, które wraz ze świecami są dostępne przy wyjściu z Bazyliki oraz w zakrystii.

4. Liturgiczne obchody pamiątki narodzenie Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. o północy z 24 na 25 grudnia, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

5. W piątek,w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w sobotę, w święto św. Szczepana, obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie adwentu swoimi ofiarami przyczynili się do wsparcia potrzebujących i biednych z naszej parafii.

8. W związku z wprowadzonym zakazem przemieszczania się 31 grudnia w godz. 19.00 – 6.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie Starego Roku będziemy sprawować o godz. 17.00.

9. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

19 grudnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 Grudnia 2020 została wyłączona