menu close menu

III NIEDZIELA ADWENTU – Gaudete – 13 Grudnia 2020

1. Dzisiaj obchodzimy Trzecią Niedzielę Adwentu, nazywaną niedzielą radości, która uświadamia nas, że spotkanie z Jezusem jest już bliskie Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które są celebrowane w naszej Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

2. Dzisiaj przeżywamy również 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Módlmy się za wszystkich, którzy zginęli w tym czasie oraz o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny.

3. W poniedziałek 14 grudnia wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. Liturgiczne obchody pamiątki narodzenie Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. o północy z 24 na 25 grudnia, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

5. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

11 grudnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA ADWENTU – Gaudete – 13 Grudnia 2020 została wyłączona

Comments are closed.