menu close menu

II NIEDZIELA ADWENTU – 6 Grudnia 2020

1. Dzisiejsza przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą grudnia, dlatego na koniec każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które są celebrowane w naszej Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec lub lampionów. Niech nie zabraknie w tym czasie podejmowanych dobrowolnych umartwień oraz uczynków miłosierdzia, do których należy wsparcie akcji dla dzieci z biednych rodzin „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki są do nabycia przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

3. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 133 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

4. W poniedziałek 7 grudnia w liturgii wspominamy św. Ambrożego – Biskupa i Doktora Kościoła.

5. We wtorek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. Ofiarami do puszek można wesprzeć dzieło pomocy dla Kościoła na Wschodzie.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

4 grudnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania II NIEDZIELA ADWENTU – 6 Grudnia 2020 została wyłączona

Comments are closed.