menu close menu

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22 Listopada 2020

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa ChrystusaKróla Wszechświata kończy rok liturgiczny i przygotowuje nas do przejścia w czas adwentu, który rozpocznie się od następnej niedzieli.

2. W związku z dekretem Stolicy Apostolskiej, informujemy, że odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad.

3. Przypominamy, że Biskup Polowy WP Józef GUZDEK udzielił wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.  Powyższa dyspensa obowiązuje aż do odwołania.

Zachęcamy osoby korzystające z dyspensy, aby trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz łączyły się duchowo z odprawianą liturgią, także za pośrednictwem środków audiowizualnych. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościołach, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

4. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia prosimy osoby samotne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej o składanie podań na udzielenie pomocy w zakrystii, kancelarii lub członków parafialnego Caritas.

5. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Klemensa I,

– we wtorek św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy,

– w środę św. Katarzynę Aleksandryjską.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

20 listopada 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22 Listopada 2020 została wyłączona

Comments are closed.