XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 Listopada 2020

1. Dzisiaj przeżywam Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy w dzisiejszych czasach umierają za wiarę.

2. W  środę 11 listopada będziemy obchodzić 102. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie w Jej obronie oraz módlmy się za wszystkich rządzących i obywateli, aby odpowiedzialnie korzystali z daru niepodległości. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. W sposób szczególny zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek Rocznicę poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej,

– we wtorek św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła,

– w środę św. Marcina z Tours – biskupa,

– w czwartek św. Jozafata – biskupa i męczennika,

– w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

4. W związku z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, informujemy, że odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad.

5. Przypominamy, że Biskup Polowy WP Józef GUZDEK udzielił wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.  Powyższa dyspensa obowiązuje aż do odwołania.

Zachęcamy osoby korzystające z dyspensy, aby trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz łączyły się duchowo z odprawianą liturgią, także za pośrednictwem środków audiowizualnych. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościołach, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy zdrowia, potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa.

6 listopada 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 Listopada 2020 została wyłączona