menu close menu

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 Listopada 2020

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Natomiast jutro przeżywać będziemy Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

2. Rozpoczął się miesiąc listopad, który jest poświęcony modlitwie za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy odprawiać Koronkę do Bożego Miłosierdziamodląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. W naszej Bazylice pamiętamy o zmarłych również przez cały rok ofiarując za nich Mszę św. w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00, a także modląc się przed każdą niedzielną Mszą św. o godz. 12.00. Przy wyjściu z Bazyliki są wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe należy składać w zakrystii.

3. W związku z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, informujemy, że odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad.

4. Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych, zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 8 listopada po Mszy św. o godz. 12.00.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę 7 listopada w godzinach porannych odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.

6. Przypominamy, że Biskup Polowy WP Józef GUZDEK udzielił wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.  Powyższa dyspensa obowiązuje aż do odwołania.

Zachęcamy osoby korzystające z dyspensy, aby trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz łączyły się duchowo z odprawianą liturgią, także za pośrednictwem środków audiowizualnych. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościołach, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

7. W naszej bazylice nadal prowadzone są prace remontowe. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Jednocześnie dziękujemy za Państwa ofiarność, dzięki której możemy upiększać naszą świątynię.

MODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan]

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.

30 października 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 Listopada 2020 została wyłączona

Comments are closed.