menu close menu

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 Października 2020

1. Informujemy, że istnieje możliwość przystąpienia do I Komunii św. oraz do sakramentu Bierzmowania dzieci, młodzieży a także dorosłych z naszej parafii oraz z całego Garnizonu Wrocław. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowegodz. 17.30.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek bł. Jerzego Popiełuszkę,

­– we wtorek św. Jana Kantego,

– w czwartek św. Jana Pawła II,

– w piątek św. Jana Kapistrana,

– w sobotę św. Antoniego Marię Clareta.

4. Zbliża się listopad, który jest poświęcony modlitwie za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy odprawiać Koronkę do Bożego Miłosierdziamodląc się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych. W naszej Bazylice pamiętamy o zmarłych również przez cały rok ofiarując za nich Mszę św. w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.00, a także modląc się przed każdą niedzielną Mszą św. o godz. 12.00. Przy wyjściu z Bazyliki są wyłożone kartki, na których można wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe należy składać w zakrystii.

5. W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i powtórnym wprowadzeniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w świątyniach, Księża Biskupi od dnia 17 października 2020 roku udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.  Powyższa dyspensa obowiązuje aż do odwołania.

Zachęcamy osoby korzystające z dyspensy, aby trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz łączyły się duchowo z odprawianą liturgią, także za pośrednictwem środków audiowizualnych. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościołach, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie głowy oraz zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

6. W naszej bazylice nadal prowadzone są prace remontowe. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Jednocześnie dziękujemy za Państwa ofiarność, dzięki której możemy upiększać naszą świątynię.

17 października 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 Października 2020 została wyłączona

Comments are closed.