XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Października 2020

1. Dzisiaj w całym kraju obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie św. Jana Pawła II oraz zaangażować się w budowę żywego pomnika naszego wielkiego Rodaka wspierając ofiarami do puszek zdolną, lecz ubogą młodzież z naszego kraju.

2. Informujemy, że istnieje możliwość przystąpienia do I Komunii św. oraz do sakramentu Bierzmowania dzieci, młodzieży a także dorosłych z naszej parafii oraz z całego Garnizonu Wrocław. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

3. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.

4. W środę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli, wychowawców i katechetów.

5. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek bł. Jana Beyzyma,

­– we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego,

– w środę św. Małgorzatę Marię Alacoque,

– w czwartek św. Teresę od Jezusa,

– w piątek św. Jadwigę Śląską,

– w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.

6. W związku zutrzymywaniem się stanu epidemii przypominamy, co następuje:

– nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w kościołach, który nie dotyczy jedynie celebransów,

– znak pokoju przekazujemy przez skinienie głowy,

– zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

7. W naszej bazylice nadal prowadzone są prace remontowe. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Jednocześnie dziękujemy za Państwa ofiarność, dzięki której możemy upiększać naszą świątynię.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich swoją łaską.

10 października 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Października 2020 została wyłączona