81. ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO ORAZ UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW.

27 lipca był dla naszej wspólnoty parafialnej bogaty w wydarzenia. O godzinie 10.00 odbyła się Msza święta pod przewodnictwem ks. kpt. Maksymiliana Jezierskiego, podczas której dzieci które przyjęły komunię świętą w minionym roku, dziękowały za pierwszą rocznicę tego wydarzenia. W tym samym czasie Ksiądz Proboszcz płk Janusz Radzik udzielał błogosławieństwa składającym przysięgę żołnierzom-sportowcom w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

Również w niedzielę przypadła 81. rocznica powstania Państwa Podziemnego. O godzinie 12.00, wraz z żołnierzami Armii Krajowej, uczestnikami Powstania Warszawskiego rozpoczęliśmy Mszę świętą pod przewodnictwem ks. Proboszcza. W asyście honorowej Wojska Polskiego którą tworzyli podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych oraz w obecności pocztów sztandarowych m.in Wojsk Obrony Terytorialnej i Związku Harcerstwa Polskiego modliliśmy się w intencji członków Państwa Podziemnego. Dla żyjących o zdrowie i Boże błogosławieństwo a dla tych, którzy już odeszli o światło życia wiecznego. Po zakończeniu celebracji przeszliśmy pod kaplicę Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, gdzie przedstawiciele naszych bohaterów oraz Instytutu Pamięci Narodowej oddali hołd poległym za Ojczyznę.

O godzinie 13 nastąpił długo wyczekiwany moment Pierwszej Komunii świętej. Niemalże 100. dzieci mogła po raz pierwszy przyjąć do swojego serca Pana Jezusa pod postacią eucharystycznego chleba. Ks. Maksymilian, nawiązując do uprawiania sportu, pytał dzieci kto powinien być trenerem naszego ducha? Od momentu komunii świętej szczególnym, ponieważ osobistym trenerem staje się Pan Jezus. Po uroczystości każde z dzieci otrzymało pamiątkowy obrazek w formie witrażu.

27 września 2020 | Aktualności | Możliwość komentowania 81. ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO ORAZ UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. została wyłączona