menu close menu

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 Września 2020

1. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 w naszej Bazylice odbędzie się nabożeństwo, po którym wyruszy procesja dziękczynno – błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, której będzie przewodniczył J. E. bp Andrzej Siemieniewski – biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej. W 23. rocznicę wielkiej powodzi będziemy w duchu wiary i nadziei, dziękować Bożej Opatrzności za uchronienie nas, naszego Miasta od powodzi i prosić za wstawiennictwem Świętych o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców. Procesja zakończy się Mszą św. w kościele św. Stanisława i Św. Doroty.

2. W dniach od 21 do 24 września jako kapelani będziemy uczestniczyć w rekolekcjach kapłańskich. Prosimy o modlitwę w naszej intencji i zapewniamy o duchowej pamięci.

3. W środę 23 września podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlili z okazji Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej.

4. W przyszłą niedzielę 27 września odbędą się w naszej parafii następujące uroczystości: 

rocznica I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10.00,

– 81. rocznica powstania Państwa Podziemnego podczas Mszy św. o godz. 12.00,

I Komunia św. podczas dodatkowej Mszy św. o godz.13.00.

5. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Mateusza,

– w środę św. o. Pio z Pietrelciny.

6. W naszej bazylice prowadzone są prace remontowe polegające m.in. na malowaniu ścian i sklepienia nawy głównej. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Jednocześnie dziękujemy za Waszą ofiarność, dzięki której możemy upiększać naszą świątynię.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich swoją łaską.

18 września 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 Września 2020 została wyłączona

Comments are closed.