menu close menu

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 Sierpnia 2020

1. Dziś przeżywamy dwudziestą drugą niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. We wtorek 1 września będziemy obchodzić 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie wolności i niepodległości naszej Ojczyzny oraz prośmy Boga o pokój dla całego świata.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

4. W niedzielę 6 września o godz. 10:00 będzie miała miejsce pierwsza po wakacyjnej przerwie Msza św. dla rodzin z dziećmi z kazaniem dialogowanym, podczas której zostaną poświęcone przybory szkolne.

Po Mszy św. odbędzie się spotkanie przygotowujące do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii.

5. Dzisiaj ofiarami do puszek możemy wesprzeć mieszkańców Bejrutu, którzy zostali poszkodowani przez potężną eksplozję materiałów wybuchowych. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazaną pomoc.

6. W związku z utrzymywaniem się stanu epidemii z poważnymi liczbami zachorowań przypominamy, co następuje:

– nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w kościołach, który nie dotyczy jedynie celebransów i służby liturgicznej,

– znak pokoju przekazujemy przez skinienie głowy,

– zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę.

7. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek bł. Bronisławę,

– w czwartek św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła,

– w sobotę św. Matkę Teresę z Kalkuty.

Bardzo serdecznie witamy Księdza w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz potrzebnych darów do owocnej posługi duszpasterskiej.

29 sierpnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 Sierpnia 2020 została wyłączona

Comments are closed.