XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 Sierpnia 2020

1. Dziś przeżywamy dziewiętnastą niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W sobotę 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Prosimy o przyniesienie bukietów ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Tego dnia wspominamy również 100. rocznicę wielkiego zwycięstwa polskiego oręża w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. określanego mianem „Cudu nad Wisłą”, a także modlimy się za wszystkich żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego z okazji ich święta. Uroczysta Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników Garnizonu Wrocław oraz ich rodzin pod przewodnictwem księdza arcybiskupa metropolity wrocławskiego  Józefa KUPNEGO –   zostanie odprawiona w naszej bazylice  o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Wawrzyńca

– we wtorek św. Klarę

– w piątek św. Maksymiliana Marię Kolbego

4. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku oraz bezpiecznego podróżowania.

7 sierpnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 Sierpnia 2020 została wyłączona