menu close menu

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 7 Czerwca 2020

1. Dzisiaj  obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. W tym dniu Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zgodnie z zaleceniami Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego w tym roku ze względu na epidemię nie będzie uroczystości z procesją centralną.

Zapraszamy do uczestniczenia w procesji w naszej Bazylice, która będzie miała miejsce po Mszy św. o godz. 10.00.

W związku z uroczystościami Bożego Ciała w czwartek i w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Informujemy, że zgodnie państwowymi rozporządzeniami zostały zniesione limity osób w kościołach ale nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

W związku z powyższym Księża Biskupi z dniem 6 czerwca odwołali ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii oraz zachęcają do ożywienia życia sakramentalnego. Podkreślają jednak, że do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. wobec następującym wiernym:

  1. osoby w podeszłym wieku lub chore oraz ci, którzy się nimi opiekują;
  2. osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.);
  3. żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej w czasie wykonywania zadań służbowych;
  4. osoby, które mają wskazania medyczne lub sanitarne do unikania kontaktu z innymi oraz ci, którzy czują obawę przed zarażeniem.
5 czerwca 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 7 Czerwca 2020 została wyłączona

Comments are closed.