NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 Maja 2020

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Dzisiaj również obchodzimy 23. rocznicę nawiedzenia i poświęcenia przez św. Jana Pawła II zniszczonego pożarem w 1976 r. i odbudowanego Kościoła oraz 17. rocznicę podniesienia  Świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. W związku z tym bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji całej naszej wojskowo – cywilnej wspólnoty parafialnej oraz przyjaciół i sympatyków.

2. W poniedziałek będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła. Jest to także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci, aby Jezus błogosławił ich duchowy wzrost oraz życiowy rozwój.

3. Od poniedziałku codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w naszym kościele będziemy celebrować nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek 4 czerwca będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6. Informujemy, że zgodnie z nowymi państwowymi rozporządzeniami od 30 maja zostały zniesione limity osób w kościołach ale obowiązuje nadal zasada dystansu społecznego (2m między osobami) oraz nakaz noszenia maseczek.

W związku z powyższym Księża Biskupi z dniem 6 czerwca odwołują ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii oraz zachęcają do ożywienia życia sakramentalnego. Podkreślają jednak, że do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. wobec następującym wiernym:

1. osoby w podeszłym wieku lub chore oraz ci, którzy się nimi opiekują;
  2. osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.);
  3. żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej w czasie wykonywania zadań służbowych;
  4. osoby, które mają wskazania medyczne lub sanitarne do unikania kontaktu z innymi oraz ci, którzy czują obawę przed zarażeniem.
29 maja 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 Maja 2020 została wyłączona