NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24 Maja 2020

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej oraz na Nowennę przygotowującą nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. We wtorek, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

4. W czwartek przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego.

5. W przyszłą niedzielę 31 maja będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego,która kończy okres Wielkanocy. Tego dnia będziemy obchodzili również 23. rocznicę nawiedzenia i poświęcenia przez św. Jana Pawła II zniszczonego pożarem w 1976 r. i odbudowanego Kościoła oraz 17. rocznicę podniesienia  Świątyni do godności Bazyliki Mniejszej. W związku z tym bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji całej naszej wojskowo – cywilnej wspólnoty parafialnej oraz przyjaciół i sympatyków. Suma odpustowa będzie miała miejsce o godz. 10.00 natomiast podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii świętej.

6. Informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 10 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 200 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

22 maja 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24 Maja 2020 została wyłączona