IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA – 3 Maja 2020

1. Czwarta niedziela Wielkanocna jest przeżywana jako Niedziela DobregoPasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych codziennych modlitwach. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą maja, dlatego na koniec każdej Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

4. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniami Księży Biskupów w związku z  epidemią w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 130 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

30 kwietnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA – 3 Maja 2020 została wyłączona