III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 Kwietnia 2020

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej lektury słowa Bożego.

2.W środę 29 kwietnia wspominamy św. Katarzynę Sieneńską – patronkę Europy. Módlmy się za mieszkańców naszego kontynentu, aby pozostali wierni wartościom chrześcijańskim.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W najbliższy piątek rozpocznie się maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe w naszej Bazylice będą codziennie o godz. 17.30.

5. Dzień 1 maja jest obchodzony jako Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmijmy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Ze względu na udzieloną dyspensę tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę 2 maja będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

7. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniami Księży Biskupów w związku z  epidemią w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Jednocześnie informujemy, że według państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) we Mszach św. w naszej Bazylice może uczestniczyć 130 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

25 kwietnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 Kwietnia 2020 została wyłączona