NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19 Kwietnia 2020

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Wielkiej Nocy a rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, szczególnie w tym czasie, o uczynkach miłosierdzia, które wyrażają się w pomocy dla potrzebujących.

2. W czwartek 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

3. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniami Księży Biskupów w związku z  epidemią w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Jednocześnie informujemy, że według nowych państwowych rozporządzeń dotyczących limitu osób uczestniczących w nabożeństwach (1 osoba na 15 m2) od 20 kwietnia we Mszach św. w naszej Bazylice będzie mogło uczestniczyć 130 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.

18 kwietnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19 Kwietnia 2020 została wyłączona