menu close menu

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12 Kwietnia 2020

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej chrześcijańskiej tradycji jest to czas pełen nadziei i radości. Msze Św. w dniu dzisiejszym oraz jutro tj. w Poniedziałek Wielkanocny według niedzielnego porządku.

2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Przez cały tydzień po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą będziemy obchodzić w następną niedzielę.

4. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniami Księży Biskupów w związku z  epidemią obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.

5. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Sympatykom naszej bazylikowej wspólnoty życzymy, aby Ten, Który pokonał śmierć, dał Wam siłę do pokonywania codziennych trudności. Niech błogosławieństwo Zmartwychwstałego przyniesie Wam i Waszym rodzinom miłość, pogodę ducha oraz pokój serca.

11 kwietnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12 Kwietnia 2020 została wyłączona

Comments are closed.