menu close menu

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 Marca 2020

1. Dzisiaj obchodzimy pierwszą niedzielę wielkiego postu, która jest jednocześnie pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego na koniec Mszy św. zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy:  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40. Okazją do modlitewnego skupienia będą również Rekolekcje Wielkopostne, które będą miały miejsce w naszej Bazylice od 29 do 31 marca, a poprowadzi je ks. Michał MRACZEK.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

4. W pierwszą sobotę miesiąca w godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalna do chorych z naszej parafii.

5. Za tydzień 8 marca przypada niedziela Ad gentes– Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. ofiarami do puszek będzie można wesprzeć działalność misyjną.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

7. Dziś wolontariusze parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

28 lutego 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 Marca 2020 została wyłączona

Comments are closed.