menu close menu

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 Lutego 2020

1. Dzisiaj przeżywamy siódmą niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W najbliższą środę przypada Popielec rozpoczynający okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz. 7:00, 16:00 i 18:00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

3. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nabożeństwa pasyjne, na które serdecznie zapraszamy:  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:40.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

5. Również w przyszłą niedzielę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w naszej Bazylice o godz. 12:00 odbędzie się Msza św. w intencji niezłomnych Bohaterów. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

21 lutego 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie | Możliwość komentowania VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 Lutego 2020 została wyłączona

Comments are closed.