PRZYSIĘGA W CENTRUM SZKOLENIA WOJSK INŻYNIERYJNY I CHEMICZNYCH

W dniu 16 listopada 2019 roku w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, odbył się uroczysty apel z okazji złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.

Na terenie wrocławskiego Centrum Szkolenia przybyłych gości powitał Komendant Centrum płk Kazimierz Łucki. Swoją obecnością uroczystość uświetnili goście honorowi, przyjaciele i sympatycy inżynierii wojskowej, przedstawiciele jednostek i instytucji wojskowych Wrocławia, reprezentanci władz wojewódzkich, samorządowych i miejskich oraz kombatanci i przedstawiciele duchowieństwa.

Wokół placu apelowego zgromadziły się licznie przybyłe rodziny wraz z przyjaciółmi i znajomymi przysięgających żołnierzy. – Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. To nie tylko uroczystość i nie tylko słowa. Przede wszystkim jest to akt ślubowania, wyraz waszego patriotyzmu oraz najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Dumnie nosząc mundur z biało – czerwoną flagą każdego dnia należy godnie reprezentować wartości oraz ideały, o które walczyły kolejne pokolenia Polaków. – tymi słowami zwrócił się do przysięgających płk Łucki.

Po wypowiedzeniu przez elewów słów Roty Przysięgi Wojskowej błogosławieństwa żołnierzom udzielił ks. płk prałat Janusz Radzik – Dziekan Sił Powietrznych.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów i sprzętu wykorzystywanego do szkolenia, znajdującego się na wyposażeniu wrocławskiego Centrum, na czele której przemaszerowała kompania honorowa. Maszerującym w defiladzie przygrywała wrocławska Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych.

W przeddzień uroczystości została odprawiona Msza św. w intencji elewów, której przewodniczył kapelan Centrum ks. kpt. Maksymilian Jezierski.

16 listopada 2019 | Aktualności | Możliwość komentowania PRZYSIĘGA W CENTRUM SZKOLENIA WOJSK INŻYNIERYJNY I CHEMICZNYCH została wyłączona